Orkové

Z Úsvět a Světlomrak
Přejít na: navigace, hledání

Historie

TODO

Vzhled

Orkové jsou mohutní humanoidní tvorové se zelenou barvou kůže. Oproti lidem chodí lehce nahrbeni, téměř nemají krk. Obličej je jakoby rozplácnutý, s plochým širokým nosem a mohutnými nadočnicovými oblouky. Mají husté pevné vlasy, obvykle černé barvy. Vousy téměř nikdy nemají. Orkové se nejčastěji oblékají do zvířecích kůží. Často chodí ve zbrojích, kožených nebo šupinových, často vyráběných z čakařích kůží. Na těla si malují tetování.

Způsob života

Orkové žijí nomádským způsobem života. Pouze na zimu staví osady obehnané palisádami. Ve zbytku roku celé kmeny putují a staví pouze krátkodobá stanová sídla. Existuje však několik pevných sídel, které slouží jako střediska obchodu. Orkové jsou především válečníci. Boj je jejich doména a smysl celého života. Zdrojem obživy kmenů je lov a pastevectví. Bývají často najímáni jako žoldnéři. S kmeny putují stáda obřích šupinatých býložravců, chovaných pro maso a vejde. Orkové pak jezdí na rychlých masožravých ještěrech. Pro každého orka je jeho ještěr nerozlučným druhem, se kterým je svázán silným poutem.

Náboženství

Orčí šamani uctívají duchy země, vody, ohně, vody a divočiny. Neprovádějí žádné krvavé rituály, duchům obětují jídlo a lihoviny. Šamani jsou důležitými postavami ve společnosti, ale podléhají moci náčelníků.

Magie

Orkové magií pohrdají a nemají pro ni vlohy.

Technologie

Orkové mají k technologii spíše nevraživý vztah. Dokonce i neradi používají složitejší zbraně jako luky.

Boj

Boj je pro orky vším. Vyhledávají konflikty jednak kvůli zisku, ale i kvůli slávě a boji samotném. Není divu, že jsou mezi ostatními tvory obávaní. Mocnou zbraní všech orckých vojů je jejich ještěří jízda. Ještěři jsou rychlí skoro jako koně a jejich tlamy dokáží hrozivé věci. Velké kmeny kromě těchto zvířat chovají vyverny, které slouží pro průzkum a rychlé útoky na slabá místa.

Výskyt

Stříbřité pláně


Úsvět-malá-ikona.gif    Známí Orkové    Nemain-malá-ikona.gif
Úsvět-malá-ikona.gif    Rasy Našeho světa    Nemain-malá-ikona.gif

Prvorození:

Dlouhověcí

Druhorození:

Elfové  •  Goblini  •  Korulové  •  Labutí lid  •  Lévové  •  Orkové  •  Skřeti  •  Skřítci  •  Trpaslíci

Cizáci:

Barbaři  •  Lidé